jueves, 19 de marzo de 2015

Interview wtih Sylvain Reynard (Polish)

Cześć SR, jestem Karlha. Jak się masz? Jestem bardzoszczęśliwa z możliwości rozmowy z tobą i z całego serca dziękuję za poświęcony czas. To wiele dla mnie znaczy.

SR- Dzień dobry Karlha  i proszę bardzo.1) To proste pytanie ale uważam że ważne: W którym momencie życia zdałeś sobie sprawę że pisanie to jestto co chcesz robić?

SR- Od zawsze byłem gawędziarzem (opowiadał/pisał historyjki- przyp. tłumacza ;) ) ale nigdy nie myślałem że będę się tym zajmował profesjonalnie. Wszystko się zmieniło gdy zaczołem pisać o Profesorze i Julii. Reakcja czytelników była bardzo pozytywa i wtedy zmieniłem zdanie (co do profesjonalnego pisania- przyp. tł)2) Jedną z moich ulubionych książek jest 'Portret Doriana Graya' Oscara Wilde'a. Pewnedo dnia Oscar powiedział że Dorian, Lord Henry i Bassil są poczęści nim. Dorian faceten, którym chciałby być. Lord Henry- osobą którą widzieli w nim inni i Basil, mężczyzną którym naprawdę był. Teraz Gabriel (Paul, The Prince) jest (są) tym kim chciałbyś być, człowiekiem którym jestes, czy są na kimś wzorowne?

SR- Gabriel, Paul i The Prince to postacie fikcyjne, ale każdy z nich ma swoje dobre cechy które staram się powielać i swoje wady których staram się unikać. Jedną z ich wspólnych zalet jest lojalność. Staram się być lojalny wobec swoich przyjaciól. Uważam że to bardzo ważna choć często pomijana (lekceważona) cecha charakteru.
3) Nigdy nie czytałam 'Boskiej Komedii' i nie byłam zaintereowana czytaniem jej aż do momentu aż nie przeczytałam twojej książki. Co sprawiło że stwierdziłeś iż to może być dobre tło dla współczesnego romansu?


SR- Uważam że ta historia jest piekna. Chyba jeszcze piękniejsza jest 'La Vita Nuova' Dantego, gdzie opisuje on swoją relacje z Beaticze i ich spotkania. Historia jest namiętna lecz czysta i to było połączenie które zainsprowało mnie do napisania 'Piekła Gabriela"
4) Nowa książka Dana Browna 'Piekło' jest o tajemnicy zawartej w 'Boskiej Komedii'. Co o tym (książce) myślisz? Czytałeś? Masz zamiar przeczytać?

SR- Nie czytałem, ale przeczytam.5) Co Juli i Gabriel znaczą dla ciebie. Mam na myśli; Jakie mają oni znaczenie w twoim życiu?... lub jak ta trylogia zmieniła twoję życie?

SR- Czytelnicy byli bardzo entuzjastyczni i zafascynowani Gabrielem i Julią. Musze podziękować czytelinkom za sukces moich novelii. Kontynuuje pisanie dla nich nawet w moich nowych książkach 'The Florentine Series'

6) Jesteś dumny z bohaterów powieści i tego hak się rozwineli? Zmienił byś coś w nich?

SR- Straram się nie myśleć o przeszłości,bo ii tak sie ona nie zmieni. Jesem dumny z powieści i z tego jak została przyjęta przez czytelników.
7) Gdybyś mógł określić Gabriela, Julię, Paula i Christę jednym słowem jakie by ono było?

SR- Gabriel- dumny
       Julia- słodka
       Paul- szlachetny
       Christa- przebiegła

8) Gdybyś musiał przekonać kogos to przeczytania twoich książek, co być powiedział? Przedstawiłbyś im Profesora w celu przekonania ich?

SR- Myślę, że Profedor zrobiłby to tak: ' Powiedzałbym, że napisałem historię miłości Profesora i jego podyplomowej studentki, którzy dzielą zainteresowanie włoską kulturą i poezją i którzy mają ze sobą silne, tajemnicze polączenie.9) Dlaczego używasz pseudonimu? Dlaczego nie prawdziwego imienia? Czy twój pseudonim ma jakieś znaczenie?

SR- Tak. Żyłem spokojnym życiem przez wiele lat zanim wydałem 'Piekło Gabriela' i chcę to spokijne życie kontynuować.
10) Gdyby była możliwość zrobinia serialu na podstawie twoicj książek, kogo wybrałbyś do grania Gabriela ( osobiście chciałabym Henrego Cavilla, Superman i wogóle )

SR- Jestem otwarty na pomysły. Oczywiście czyetelnicy, fani Henrego Cavilla, są bardzo  solidarni (wspierający) I by uczcić ich wsparcie napisałem dla nich jedną z scen w ' Pokucie Gabriela'11) Nieczytałam #TheRaven &#ThePrince ale jestem ciekawa jak wpadłeś na pomysł by połączyć wspólczesny romans z historią paranormalną? Ponieważ przysięgam na Boga nigdy nie sądziłam że postać drugoplanowa może być tak ważna w przyszłości. Jestem podwrażeniem.

SR- Zaczołem pisać 'The Raven' dawno temu- zanim napisałem 'Pokutę Gabriela'. Więc uimieściłem tego bohatera w książkach o Gabrielu celowo, wiedząc że pojawi się ona znów w The Prince i The Raven.

12) Możesz podzielić się informacjami o jakimś swoim przyszłym projekcie?

SR- Tak, dziękuję. Kończę pisać sequel The Raven następnie będę pisał ostatnią książke w Florentine series. Mam również kilka współczesnych powieści.13) Ile języków znasz. Który lubisz najbardziej? Co skłoniło Cię do ich nauki?

SR- Mówie kilkoma różnymi językami., głównie dlatego że lubię mieć możliwość rozmawiania z ludżmi w ich ojczystym języku. Hiszpański, na przykład, to bardzo piękny język a ja mam wielu hiszpańsko-języcznych czytelników na całym świecie.14) Wiem, że wspierasz wiele fundacji i organizacji charytatywnych. Możesz mi o tym opowiedzieć? Jak przekonujesz ludzi by pomogli sprawie?

SR- Dziękuję że oto pytasz. Próbuje urzywać mojej pozycji jako autor by przyciągnąć uwagę ludzi do ważnych spraw i organizacji. Częscią tego co robię jest zwiększenie świadomości ludzi w potrzebie by wiedzieli gdzie mają zgłosić się po pomoc. Częscią tego co robię się przekonanie ludzi by poświęcili swój czas i pieniądze na pomoc innym ludziom.15) Święto Dziękczynienia już mineło, ale... za co jesteś wdzięczny?

SR- Jestem wdzięczny za mój dom, ciepło, zaa jedzenie i picie, za przyjaźń i rodzinę. I jestem bardzo wdzięczny za moich czytelników z całego świata.16) Teraz mam kilka pytań od moich przyjaciólek Kenya i Thaisbeth

                        Kenya:
            Jakiego autora podziwiasz, kto cię inspiruje? I dlaczego?

SR- Lubię stare novelle. Podziwiam Dickensa i Dostojewskiego, Hugo i Tołstoja. (Lubię ich) poczęści za sprawą historii jaka opowiadają a po części za sposób w jaki to robią.
           
            Jaką radę możesz dać mlodym ludzią którzy chcą wejśc w świat literatury?

SR- Mam 2 rady. Po pierwsze: pisz codziennie. Po drugie: znajdż kogoś komu ufasz i poproś tą osobę aby oceniła w sposób konstruktywny twoją pracę.


                        Thaisbeth
            Czy napiszesz historię Gabriela i Julii jako rodziców?

SR- Myślałem by napisać kolejną książkę Gabrielu i Julli, ale muszę to jeszcze dobrze przemyśleć..17) Ostatnie pytanko: Co ty i Profesor powiedzielibyście swoim fanom w moim kraju (Wenezuela) i w Ameryce Łacińskiej?

SR- Powiedzielibyśmy Dzień Dobry wszystkim i bardzo dziękuję (po hiszpańsku)Dziękuję bardzo

SR- Cała przyjemność z mojej strony.Polish translation: Sandra from @SRFansPoland (twitter)
"I'd like to thanks Karlha for let me translate her interview with SR"
 My pleasure, Sandra.

Polskie tłumaczenie: Sandra z @SRFansPoland (twitter)
Chciałabym podziękować Karjha za to, że pozwoliła mi prztłumaczyć swój wywiad z SR.

No hay comentarios.:

Publicar un comentario